Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 26.11.2012 21:43:47 

JAWA RACING 50

akce
První ročník FBR
23-25.4.2010

Letohrad-Český Dub


Pátek se blížil a Vojta neměl motorku pořád v kupě, už jsem nevěřil že se vůbec FBR uskuteční ale přece jenom to stihl. Okolo 17h dorazil do Letohradu po zjištění že má najeto 68kilometrů a k nám to je 67km jsem usoudil že motorka byla složena 5minut před odjezdem a na odzkoušení nebyl čas natož na záběh, ale tím to nekončilo. Když vytáhl z batohu zadní brzdovou páku se slovy na montáž nebyl čas říkám si kdo je pak blázen:-D.. Rozpáleného pionýra z dlouhý štreky jsme zaparkovali a následoval test mého závodáka-EVO4. Po večeři jsme zašli do místní putyky.

 

V sobotu ráno následovalo střízlivění a doladění Eddieho motorky na řadu přišla úprava krytu řetězu, montáž zadní brzdy, odvrtání zalomeného trnu sedla a montáž nového. Cca v 10h bylo hotovo a mohlo následovat sbalení věcí na cestu ( kladívka,zapalovací cívka, kondík, nářadí a pod):-D

 

V 11h byl odmávnut oficiální start vrchním ladičem stejskyma FBR začíná.. První zastávka v HK vše v pořádku a můžeme pokračovat směr Jičín. Druhá zastávka na oběd někde mezi HK a Jičínem, opět pokračujeme a při průjezdem města Hořice si nedalo nechat ujít legendární silniční okruh 300zatáček Gustava Havla. A už zas jsme v sedle a pokračujeme, v Jičíně následovalo první tankování a odhalení komu to žere víc. Po natankování nás čeká jen průjezd Jičínem a na konci má čekat David Polák (Dredatej) který bude pokračovat s námi. Po vykonání Eddieho potřeby u dredatýho babičky jsme mohli pokračovat směr Český dub. Asi za hodinu jsme dorazili k Vláďovi na chalupu kde následovalo vybalení a hned přesun na tetovací okruh kde jsme odzkoušeli Davida a Vládi závodní motorku. Po návratu jsme ustájili koně a začala večerní akce, točené pivo, grilované maso a do toho všeho teoretické hledání koní:-D (znáte to).

 

Nedělní ráno bylo krušné, opice slušná a před námi cca 170km cesty. Naštěstí jsme nikam nespěchali, přesunuli jsme se do Vládi dílny kde se ladil Davida speciál. Okolo 15 hodiny jsme vyrazili na zpáteční cestu. Opět do Mnichova Hradiště kde jsme cestou předjeli stadiona z kterého koukal karburátor dell orto rezonanční výfuk atd.:). Z Mnichova Hradiště do Jičína kde se odpojil David a pokračovali jsme ve dvouch až do Třebechovic pod Orebem kde se odpojil Vojta a pokračovali každý sám.. Po 18hodině jsem dorazil úspěšně domů na tachometru rovných 361km se spotřebou pod 3 litry na 100km,Vmax na měřicí tabuli 72km/h…:) To vše příští rok snad znovu..

    
TOPlist